23 januari 2024

Reimerswaal kan meer starters helpen

Het is niet de meest bekende regeling van Reimerswaal, maar wel een regeling waar veel interesse voor is: de starterslening. De gemeente Reimerswaal heeft een 'pot' beschikbaar van 375.000 euro waaruit aan starters een aanvullend krediet verstrekt kan worden bovenop hun hypotheek. Dit aanvullende krediet kan starters die al in onze gemeente wonen net wat meer ruimte geven om een woning te kunnen kopen binnen onze gemeente. 

Vanwege de vele interesse vanuit 'starters' in onze gemeente is er op dit moment geen bedrag meer beschikbaar en moet er momenteel 'nee' verkocht worden. Pas wanneer er vanuit aflossingen weer minimaal 35.000 euro beschikbaar is, kan een starterskrediet verleend worden. 

In de raadsvergadering van 23 januari heeft de gemeenteraad besloten om dit saldo op te hogen naar 700.000 euro, zodat in ieder geval op korte termijn weer starters geholpen kunnen worden.